Perge, Aspendos, Side Turu

Tur Detayları


 Güvenlik Önlemleri

  8 ila 9 Saat (Yaklaşık)

 Otelden Alma Hizmeti

 Mobil Bilet

 Sunulan Diller: İngilizce, Almanca, Türkçe


Neler Dahil 

✓ Klimalı Araç 

✓ Öğle Yemeği 

✓ Tüm Ücretler ve Vergiler

✓ Sigorta

✓ Profesyonel Rehberlik


 Neler Dahil Değil

X Tüm Ekstra İçecekler ve Harcamalar

X Teleferik Gezisi


 PROGRAM


Turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz için Alanya-Side-Manavgat-Belek-Antalya-Beldibi-Göynük-Kemer bölgelerinden her gün servisimiz hareket etmektedir.


Belirtilen saatte, belirtmiş olduğunuz yerlerden  alındıktan sonra, turizmin başkentini, tarihini gezmeye start veriyoruz. Antalya’ya 15 km uzaklıktaki Perge ziyareti ile tarih ve antik çağ severlere hitap eder turumuz. Efsaneye göre, kahin Kalhas liderliğindeki Truvalılar tarafından kurulan antik şehir, kesinlikle dikkatinizi çekecektir.Roma dönemine ait bu antik kalıntılar ve anıtlar zengin bir çeşitlilik sağlar: Roma tiyatrosu, etkileyici 10.000 kişilik stadyum, şehrin Helenistik kapısı, Agora, Roma Hamamları, kentin ana caddesindeki kolonlar, çeşme ve basamaklı kanal görülmeye değerdir.Yakındaki ( 50 km) Antik Greko-Romen şehri Aspendos, Eurymedon (Köprü çay ) nehri üzerinde yer almaktadır. MÖ 5. yüzyılda kendi madeni parasını basan ilk şehirlerden biri olan, geçmişte Anadolu'nun güney bölgesinin kültür ve ticaret merkezi olan Antik Pamfilya'nın en büyük şehridir.Güzel korunmuş ve restore edilmiş, MS 155 yılında inşa edilmiş Aspendos amfi tiyatrosu, önemli bir turistik hedef olmuştur. Daha önce 55.000 seyirciye kadar ağırlayabilen, mükemmel akustik ve sahne dekoruna sahiptir.  Şu anda önemli kültürel etkinlikler, festivaller ve konserler için kullanılır.Sahildeki güzel Antik Side kenti turu takip eder. Alanı küçük, ama çok sayıda kalıntı, liman, kolonlar ve üç tapınak- biri çok popüler olan Apollon Tapınağı- ile kanıtlanan zengin bir geçmişe sahiptir. Öğle yemeğimizi alıp Antalya’ya dönerken, Kurşunlu Şelalesini ziyaret edecek, serinleyecek ve manzaranın tadını çıkaracağız, fotoğraf çekeceğiz. Zaman yolculuğumuzu tamamlayıp araçlarımıza yerleşiyoruz ve sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.Boğazkent Belek'ten katılım         70 USD


Boğazkent Belek'ten katılım 0-2 yaş Ücretsiz 


Boğazkent Belek'ten katılım 3-11 yaş 65 USD

Perge, Aspendos, Side Turu

60,00 USD/kişi

Antalya’ya 15 km uzaklıktaki Perge ziyareti ile tarih ve antik çağ severlere hitap eder turumuz. Efsaneye göre, kahin Kalhas liderliğindeki Truvalılar tarafından kurulan antik şehir, kesinlikle dikkatinizi çekecektir. Roma dönemine ait bu antik kalıntılar ve anıtlar zengin bir çeşitlilik sağlar: Roma tiyatrosu, etkileyici 10.000 kişilik stadyum, şehrin Helenistik kapısı, Agora, Roma Hamamları, kentin ana caddesindeki kolonlar, çeşme ve basamaklı kanal görülmeye değerdir. Yakındaki ( 50 km) Antik Greko-Romen şehri Aspendos, Eurymedon (Köprü çay ) nehri üzerinde yer almaktadır. MÖ 5. yüzyılda kendi madeni parasını basan ilk şehirlerden biri olan, geçmişte Anadolu'nun güney bölgesinin kültür ve ticaret merkezi olan Antik Pamfilya'nın en büyük şehridir.

  • Tur Fiyatı 60,00 USD
  • Çocuk (2-2) 100,00 USD
  • Bebek (0-2)100,00 USD
Tarih Seçin
Ad Soyad
Email
Telefon

Contact Us

Bizi Takip Edin

logo