Mardin Diyarbakır Turu Uçaklı

Tur Detayları


 Güvenlik Önlemleri

  8 ila 9 Saat (Yaklaşık)

 Otelden Alma Hizmeti

 Mobil Bilet

 Sunulan Diller: İngilizce, Almanca, Türkçe


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✓ 2 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması

✓ Lüks Araçlar ile Ulaşım

✓ Profesyonel Türkçe Rehberlik

✓ Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

✓ Açık Büfe 2 Akşam Yemeği

✓ Antalya-Mardin Uçak Bileti

✓ Mardin -Antalya Uçak Bileti

✓ 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Yemeklerde ve Molalarda Alınan İçecekler

Öğle Yemekleri

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Müze Ören Yeri Girişleri

Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)


 1. Gün ANTALYA-MARDİN

Konyaaltı Antalya Havalimanında saat 13:00 te buluşuyor ve 14:25 Sun Express Mardin Uçuşu ile Mardin’e uçuyoruz havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile birlikte otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

AKŞAM YEMEGİ:OTELKONAKLANACAK OTEL: http://www.yaygrand.com/ 


 2. Gün DİYARBAKIR-ULUCAMİ-CAHİT SITKI TARANCI EVİ-MARDİN KAPI-BATMAN -HASAN KEYF

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Diyarbakır'a varıyoruz. Diyarbakır'da İlk olarak edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden ve 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin en güzel örneğidir. Sur içeresinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’da kurulan ve İslam Dünyası’nın V. Haremi Şerifi olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır Surlarının en eskisi olan Mardin Kapı ve Keçi Burcunu görüyoruz. Aynı noktadan Dicle kıyısındaki Hevsel Bahçeleri ve 10 Gözlü Köprüyü de gördükten sonra Batman üzerinden Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak gördükten sonra, Ilısu Barajı ile sular altında kalan olan Hasankeyf’e varıyoruz. Eski Hasankeyf'ten çıkartılan eserlerin bir kısmını Yeni Hasankeyf’te görüyoruz. Bunlar Zeynel Bey Türbesi, El Rızk camisi ve Süleyman Paşa camilerinin minarelerini görebileceğiz. Ardından Eski Hasankeyf'in bulunduğu bölgeyi panoramik olarak görebileceğimiz tekne turumuza çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek olan tekne turunda Eski Hasankeyf Kalesi, Eski Hasankeyf Mağaralarını gördükten sonra. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


SABAH KAHVALTISI=OTELÖĞLEN YEMEĞİ=EXTRA AKŞAM YEMEGİ=OTELKONAKLANACAK OTEL=http://www.yaygrand.com/


 3. Gün MİDYAT-TELKARİ ÇARŞISI-MOR GABRİL-DAYRULZAFARAN MANASTIRI-MARDİN-TARİHİÇARŞI-KASIMİYE MEDRESESİ-DARA ANTİK KENTİ

Turumuz, otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Eski Mardin turumuzu yürüyerek gerçekleştiriyor.  Tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesi Binasını dışardan görerek, Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Tarihi çarşılarda alışveriş molası verdikten sonra Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Bu noktada muhteşem manzarasıyla Mezopotamya Ovası’nı fotoğraflamayı unutmayınız. Midyat’a hareket ediyoruz. Müsaitlik durumuna göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden ve de mimari açıdan eşsiz sayılabilecek Mor Gabriel veya Dayrül Zafaran Manastırlarından birisini geziyoruz. Gezimize Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek devam ediyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra aracımızla buluşarak 20:00 havalananına hareket ve Sun Express Antalya 21:35 uçuşu ile Antalya ya uçuyoruz. 


SABAH KAHVALTISI=OTELÖĞLEN YEMEĞİ=EXTRAAKŞAM YEMEGİ=EXTRAANTALYA DÖNÜŞ SAATİ: 21.35NOT: HER TARİH İÇİN 16 KİŞİLİK KONTENJAN MEVCUTTUR,

Mardin Diyarbakır Turu Uçaklı

125,00 USD/kişi

Konyaaltı Antalya Havalimanında saat 13:00 te buluşuyor ve 14:25 Sun Express Mardin Uçuşu ile Mardin’e uçuyoruz havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile birlikte otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 125,00 USD
  • Tek Kişilik Oda 125,00 USD
  • Odada 3. Kişi 0,00 USD
  • Çocuk (4-11) 0,00 USD
  • Bebek (0-4)0,00 USD
Tarih Seçin
Ad Soyad
Email
Telefon

Contact Us

Bizi Takip Edin

logo