Doğu Ekspresi Turu (Van Kars Ankara)

Tur Detayları


 Güvenlik Önlemleri

  8 ila 9 Saat (Yaklaşık)

 Otelden Alma Hizmeti

 Mobil Bilet

 Sunulan Diller: İngilizce, Almanca, Türkçe


  Ücrete Dahil olan Hizmetler

✓ Otobüsle özel ulaşım

✓ Uçak Biletleri Antalya- Van ve Ankara - Antalya

✓ Tren Kars - Ankara (Doğu Ekspresi Kompartımanlı)

✓ Konaklama yarım pansiyon 3 gece (3 Kahvaltı ve 3 Akşam Yemeği dahil)

✓ Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi

✓ Rehberlik hizmetleri ve KDV.

 

   Ücrete Dahil olmayan Hizmetler

X Birinci, beşinci ve altıncı gün Kahvaltı

X Dördüncü ve beşinci gün akşam yemeği

X Öğlen yemekleri

X Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

X Erzincan, Divriği ve Sivas'ta yapılacak olan Ekstra geziler.

X Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan 60 TL'ye Müzekart alabilir ya da bu tur için 175 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.


 1. Gün ANTALYA – VAN


Van Kalesi, Gevaş Selçuklu Mezarlığı, Van Gölü Tekne Turu, Akdamar Adası ve Kilisesi

Antalya – Van uçağı ile Van’a hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir)  Van’da bizi bekleyen özel aracımıza binerek Van Gölü kenarında bulunan Restoranda hareket ediyoruz, burada Van’a özgü yöresel Van Kahvaltısı (Ekstra) yapıyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na (Tekne Turu Ekstra) hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölünün kuzeydoğusuna doğru baktığınızda yerel halkın dediği ‘’Van Denizi’’ söylemini sizde onaylayacaksınız.

MÖ 9.YY Urartular Medeniyetinden kalma Van dünyaca ünlü Tuşba Antik kenti olan Van Kalesi’nin eteklerine kadar giderek rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında yeni açılan Van Etnografya ve Arkeoloji Müzesi’nde giderek kale gezimizi taçlandırıyoruz. Ardından bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ve bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı mağazamıza ulaşıyoruz. Gümüşe en güzel süsü veren Van Savatlı gümüş işçiliği hakkında bilgiler aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

 

Ulaşım: Sunexpress XQ 7614 08:05 Antalya Havalimanı – 09:55 Van Ferit Melen Havalimanı  ve Özel Midibüs

Sabah Kahvaltısı: Ekstra

Öğlen Yemeği: Ekstra

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir otelde alınır

Akdamar Adası Tekne Turu: Ekstra

Konaklama: Otel … Van

 

       2. Gün VAN – DOĞUBEYAZIT – IĞDIR - KARS

Muradiye Şelalesi, İshakpaşa Sarayı ve Ermeni Soykırım Anıtı

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından bölgenin en güzel tabiat harikası olan Muradiye Şelalesini geziyoruz. Tendürek Dağının yamaçlarını aşarak Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta 5137 m. Yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek zirvesini oluşturan Ağrı Dağı bizi tüm ihtişamıyla karşılıyor olacak. Doğubayazıt’ın güneydoğusunda dağların arasında adeta bir Kartal yuvasını andıran, 17.YY'da Osmanlı Valisi İshak Paşa tarafından yaptırılan muhteşem İshak Paşa Sarayı taş işçiliği ve konumu ile bölgenin en muhteşem tarihi yapısını geziyoruz. Öğle yemeği ardından Iğdır’a hareket ediyoruz ve Iğdır Ermeni Soykırım Anıtını görüp yolculuğumuz bugünlük Kars’ta bitiyoruz.

 

Ulaşım: Özel Midibüs

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahildir otelde alınır

Öğlen Yemeği: Ekstra

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir otelde alınır

Konaklama: Otel … Kars

İshak Paşa Sarayı Pazartesi günleri kapalıdır

 

       3. Gün KARS – ANİ - ÇILDIR

Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Şehir Merkezi

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında yer alan ve Arpaçay’ın büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan Ani Harabelerine aracımız ile gidiyoruz.  Surları, Aslanlı Kapısı, Büyük Katedrali, Resimli Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camisi gibi birçok önemli tarihi kalıntılar burada göreceğimiz bazı eserlerden sadece birkaç tanesi. Rehberimizin eşliğinde yapılan gezi ve anlatım sonrasında. Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz. Kış aylarında buz tutan Çıldır Gölü üzerinde Kar kızaklarıyla oldukça keyifli bir kızak turu yapabilirsiniz (Ekstra). Ardından göl buzlarını kırarak atılan ağlarla yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi burada Çıldır Gölü kenarındaki Restoranda yiyebilirsiniz (Ekstra). Akabinde Kars merkeze geliyoruz Akşama kadar Ruslar tarafından yapılmış Baltık mimarisinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz.

 

Ulaşım: Özel Midibüs

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahildir otelde alınır

Öğlen Yemeği: Ekstra

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir otelde alınır

Konaklama: Otel … Kars

 

       4. Gün SARIKAMIŞ - KARS MERKEZ - DOĞU EXPRESS TRENİ

Kanlı Tabya, Sarıkamış Kayak Merkezi, Şehitler Anıtı, Katerina Köşkü

Sabah alacağımız kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz ve Etnograf malzemeler ile savaşlarda kullanılan silahlar ve yakın tarihimizi belgeleyen taşınır kültür varlıklarımızın sergilendiği Kanlı Tabya Harp Tarihi Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz. İlçe merkezinde kısa bir tanıtım turu yaparak, Doğu Anadolu'da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 90 bin Mehmetçiğimiz anısına düzenlenmiş Şehitliği ziyaret ediyoruz. Ardından Rus işgali döneminde kraliçe Katerina için yaptırılan Av Köşkünü görerek, kristal kar olarak adlandırılan, dünyada kış sporları için en iyi yerlerden biri olan Sarıkamış Kayak Merkezine geçiyoruz. Serbest zaman esnasında beyaz kış görüntülerini fotoğraflayıp, karlar üzerinde eğlenceli anlar yaşıyoruz. Unutulmaz güzel anılarımızla birlikte Sarıkamış Kayak Merkezinden ayrılarak Kars’a dönüyoruz. Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesini (Fethiye Cami) rehberimiz eşliğinde gezilmesi ardından Karsın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası) panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra Kars’a özel peynir alışveriş imkanı sonrası. Dileyen misafirlerimiz Yemekli Kafkas Gecesine (EKSTRA) katılıp hem Kafkas dans gösterisini izleyip hem Kars’ın yöresel yemeklerinin tadına bakabilirler. Akşam yemeği sonrasında aracımıza binerek Kars Tren Garına geçerek 22:20’ de hareket edecek olan trendeki yerlerimize yerleşiyoruz.

 

Ulaşım: Özel Midibüs ve Doğu Ekspresi Treni

Tren yolculuğu süresi 2 gece 1 gündür

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahildir otelde alınır

Öğlen Yemeği: Ekstra

Akşam Yemeği: Kars merkez veya Kafkas gecesi alınacak olan restoranda alınır. (Ekstra)

Konaklama: Trende 2 gece

Yataklı Vagonlarda Lavabo, Mini Buzdolabı, 220 Volt Elektrik Prizi ve Kalorifer bulunmaktadır.

Temiz Çarşaf, pike ve yastık takımı TCDD tarafında verilmektedir.

 

       5. Gün ERZİNCAN - DİVRİĞİ – SİVAS – ANKARA

Girlevik Şelalesi, Divriği Ulu Cami,  Mühürdarzade Konağı – Nuri Demirağ Müzesi ve Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnoğrafya Müzesi

Sabah erken saatlerse Erzincan'a ulaşıyoruz. Dilerseniz Girlevik Şelalesi turuna (Ekstra) çıkmak için bizleri Garda bekleyen araçlarımıza biniyor ve turumuzun sonunda tekrar trene dönerek tren yolculuğumuz ile Divriği’ye doğru devam ediyoruz. Divriği'ye ulaşan trenimizden inerek dileyen isterseniz tekrar bizi bekleyen aracımızla Divriği'yi gezmeye gidiyoruz (Ekstra). Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Selçuklunun taş sanatında ulaştığı en yüksek seviye olarak tanımlanan Divriği Ulu Camiini görüyoruz. Restorasyon çalışmalarından ötürü dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz Divriği Ulu Cami sonrasında Divriği konakları arasında Mühürdarzade Konağı – Nuri Demirağ Müzesi gezdikten sonra çarşısında öğle yemeği de yiyebileceğimiz serbest zamanımızın ardından tekrar trenimize dönerek Sivas'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Daha sonra Bostankaya tren istasyonuna ulaşarak dileyen misafirlerimizle bizi bekleyen aracımıza binerek Sivas Merkez’e hareket ediyoruz. (Ekstra) Sivas’ta ilk olarak Millî Mücadelenin en önemli kararlarından bazılarının alındığı Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnoğrafya Müzesini geziyoruz. Kongre binası gezimizin ardından Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan birçok eseri bir arada bulabileceğimiz bir şehirde sırasıyla Buriciye Medresesi, Şifaiye Medresesi ve sadece ön cephesi ayakta kalmış olan İlhanlı Dönemi eserlerinden Çifte Minareli Medreseyi serbest gezerek Sivas programımızı tamamlıyoruz.  Ardından Bostankaya Tren istasyonuna dönerek Ankara’ya hareket ediyoruz.

 

Kahvaltı: Trenin restoran bölümünde serbest alınmaktadır. (Ekstra)

Öğlen Yemeği: Divriği’de serbest alınmaktadır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Sivas’ta veya Trenin restoran bölümünde serbest alınmaktadır. (Ekstra)

Konaklama: Trende

 

       6. Gün ANKARA – ANTALYA

Anıtkabir, Ulucanlar Ceza Evi Müzesi, Hamamönü

Tren seyahatimiz sabah saat 07:00 civarında Ankara Tren Garına ulaşmamız ile sona eriyor. Tren garında bizi bekleyen aracımız ile Rehberimiz eşliğinde Ankara’nın Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinden kalma, koruma altındaki ünlü camiler, müzeler ve konakları ile tarihi Hamamönü semtinde kahvaltı molası (Ekstra) serbest zaman veriyoruz. Gezimize Ulucanlar cezaevi müzesi, Anıtkabir ziyaretleri ardından burada noktalıyor ve Esenboğa havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus havayolları ile Antalya uçuşuyla beraber gezimiz sona eriyor

 

Ulaşım: Pegasus Havayolları 19:50 Ankara Esenboğa Havalimanı – 21:00 Antalya Havalimanı  ve Özel Midibüs

Kahvaltı: Ekstra

Öğlen Yemeği: Ekstra

 

 Sizleri önemsiyoruz

Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.

Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.

Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.

Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.

Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.

Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

 

✓ Hizmet Bedeli ve Kapsamı

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.

Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 

 

✓ Ulaşım

Uçak, Tren (Doğu Ekpresi), Otobüs

 

✓ Müzekart Uygulaması

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

 

✓ Gerekli Malzemeler

Rahat kışlık giysisi, kışlık yürüyüş ayakkabısı, yedek çorap, şal, şapka, eldiven, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel. 

 

✓ Diğer Bilgiler

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 

Doğu Ekspresi Turu (Van Kars Ankara)

249,00 USD/kişi

1. Gün ANTALYA – VAN Van Kalesi, Gevaş Selçuklu Mezarlığı, Van Gölü Tekne Turu, Akdamar Adası ve Kilisesi 2. Gün VAN – DOĞUBEYAZIT – IĞDIR - KARS Muradiye Şelalesi, İshakpaşa Sarayı ve Ermeni Soykırım Anıtı 3. Gün KARS – ANİ - ÇILDIR Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Şehir Merkezi 4. Gün SARIKAMIŞ - KARS MERKEZ - DOĞU EXPRESS TRENİ Kanlı Tabya, Sarıkamış Kayak Merkezi, Şehitler Anıtı, Katerina Köşkü 5. Gün ERZİNCAN - DİVRİĞİ – SİVAS – ANKARA Girlevik Şelalesi, Divriği Ulu Cami, Mühürdarzade Konağı – Nuri Demirağ Müzesi ve Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnoğrafya Müzesi 6. Gün ANKARA – ANTALYA Anıtkabir, Ulucanlar Ceza Evi Müzesi, Hamamönü

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 249,00 USD
  • Tek Kişilik Oda 249,00 USD
  • Odada 3. Kişi 0,00 USD
  • Çocuk (0-0) 0,00 USD
  • Bebek (0-0)0,00 USD
Tarih Seçin
Ad Soyad
Email
Telefon

Contact Us

Bizi Takip Edin

logo